В процес 115 Приключени 2610

Сигнал №132

Пропадане на пътната настилка на ул "Странджа"

Начало
08.04.2020
ID:
132

Пропаднал път

Подаден от: Полина Георгиева Чешмеджиева

Място/адрес: Ул. Странджа

Описание: Уважаеми господин кмете д-р Грудев, след многократно сигнализиране за проблем на пътното платно и никакви взети адекватни мерки за отстраняване им, част от улица "Странджа" пропадна. Моля ви, незабавно вземете под внимание случая и предприемете действия. Надявам се молбата ми бъде разгледана в най-кратък срок. Благодаря за отделеното време.


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 22.04.202013:31
    Уважаема г-жо Чешмеджиева, във връзка с подаден от Вас сигнал за срутване на част от ул. „Странджа", Ви информираме, че на 06.04.20 г. е извършен оглед от специалист от община Асеновград, като са направени следните констатации: 1. Улицата е с голяма денивелация и в долната си част е укрепена с подпорна стена (една част е изпълнена от стоманобетон с анкери, а другата е от каменна зидария) и 2. При подаден сигнал от собственика на имота, под проблемния участък са извършвани многократно огледи на място. След оглед на място на 06.04.20 г. е установено разрушаване на подпорната стена от каменна зидария в най-високата част на стената. Изготвен е проект за укрепване на тази част от улицата, като продължение на съществуващата стоманобетонова стена. Предвижда се освен укрепване на улицата, и възстановяването на настилката (в конкретния участък) с павета. При осигурено финансиране ще предприемем действия по изпълнение на СМР.
  • 08.04.202012:33
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали