В процес 196 Приключени 2657

Сигнал №1280

Безстопанствени кучета

Начало
20.11.2021
ID:
1280

Безстопанствени кучета

Подаден от: Ебру Халим

Място/адрес: Кв.Горни Воден новия път от запад

Описание: Забелязвам че от акцията на 17.11 не е постигнат целта за която бях писала по-рано. Искам да попитам защо тези агресивни кучета не са прибрани в приют? Кой ще плати моралната навреда която ще сполети човека който върви по този път? Днес ми се наложи да вървя по този път и бяха пред Двата Бряста където лежаха и бяха цяла глутница и отново бях нападната? Още колко пъти трябва да пусна един и същ сигнал за да реагирате? Това е безотговорност от ваша страна за гражданите на Асеновград!


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 23.11.202108:51
    Уважаема госпожо Халим, Община Асеновград изпълнява Национално програма за овладяване популацията на безстопанствените кучета, чрез нея се цели да се намали популацията им чрез кастрация. При изграден приют след овладяването на популацията кучетата се настаняват в него и се дават за осиновяване. Към настоящия момент общината няма изграден приют и използва услугите на друго общинско предприятие. При отказ за настаняване на бездомни кучета от друга община в приюта, поради липса на капацитет, кучетата се пускат от местата на залавянето им. Участъкът, който е описан в сигнала Ви не е пешеходна зона и общината не може да обезопаси всички общински пътища от преминаването по тях на безстопанствени животни. На 23 – ти ноември описания от Вас участък ще бъде посетен отново от екип на ОП „Зооветеринарен комплекс“ – Пловдив съвместно със служители от отдел „Екология и околна среда“ за улавяне на агресивни кучета.
  • 22.11.202108:22
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали