В процес 147 Приключени 2620

Сигнал №127

Свлачище на ул. Странджа

Начало
05.04.2020
ID:
127

Опасна сграда или съоръжение

Подаден от: Никола Врагов

Място/адрес: Ул. Странджа

Описание: Уважаеми господин Грудев, още на 21.02.2020г Ви бях сигнализирал на официалния e-mail адрес на общ. Асеновград, че на ул. Странджа има свлачище, но резултат нямаше никакъв и резултатите не закъсняха. Днес 05.04.2020г се свлече цялата улицата и вече има реална опасност за сградите и хората в тях. Благодаря ви за вниманието.


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 22.04.202013:35
    Уважаеми г-н Врагов, информираме Ви, че е извършено обозначаване и ограничение на достъпа до и около засегнатия участък от улицата. На 06.04.20 г. е извършен оглед от специалист от община Асеновград, като са направени следните констатации: 1. улицата е с голяма денивелация и в долната си част е укрепена с подпорна стена (една част е изпълнена от стоманобетон с анкери, а другата е от каменна зидария) и 2. при подаден сигнал от собственика на имота под проблемния участък са извършвани многократно огледи на място. След оглед на място на 06.04.20 г. е установено разрушаване на подпорната стена от каменна зидария в най-високата част на стената. Изготвен е проект за укрепване на тази част от улицата, като продължение на съществуващата стоманобетонова стена. Предвижда се освен укрепване на улицата, и възстановяването на настилката (в конкретния участък) с павета. При осигурено финансиране ще предприемем действия по изпълнение на СМР.
  • 06.04.202016:55
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали