В процес 148 Приключени 2632

Сигнал №1264

Липсваща пътна вертикална и хоризонтална маткировка на ключови кръгови кръстовища в града.

Начало
15.11.2021
ID:
1264

Друго

Подаден от: Христо

Място/адрес: ул. Цар Иван Асен II 42, 4230 Център, Асеновград, България

Описание: Според плановете за организация на движението в града на повечето кръгови кръстовища има по една вливаща се лента. Но това вероятно умишлено не е показано с пътни знаци и маркировка и преди кръстовищата се тъпчат по две ленти с коли. Но ширината на пътя в кръстовищата е нарочно стеснена за да е подходяща за еднолентово движение. Или трябва се разшири и позволи официално движението в две ленти, като се посочи и конкретно от коя лента накъде е разрешено да се движат водачите. Или да се поставят правилните знаци и маркировка, че в кръстовището се навлиза по една лента. В момента 99.99% от преминаващите са в нарушение. Ширината на пътното платно е предпоставка за ПТП и не е ясно при евентуално произшествие, кой е крив и кой е прав.


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител