В процес 148 Приключени 2632

Сигнал №1254

Бездомни кучета в района около ул."Княгиня Евдокия" №13

Начало
11.11.2021
ID:
1254

Безстопанствени кучета

Подаден от: Димитър Воденичаров

Място/адрес: ул .Княгиня Евдокия

Описание: Здравейте! За втори път Ви пиша, след като на първия сигнал не получих отговор, но пък за сметка на това броя на кучетата се увеличи! Приемете сигнала на "сериозно"! Кучета стават все повече и повече, агресивни са, ровят и се изхождат на градиниките пред нас. Моля да предприемете някакви акуратни действия, да ме уведомите за свършеното от Вас и бъдете една отговорна институция! Моят телефон е 0885885798 ако имате нужда от допълнителна информация!


Статус: Приключен
Оценка: 3 от 1 потребител

История на промените

  • 11.11.202117:03
    Уважаеми Господин Воденичаров, уведомяваме Ви, че на 26.10.21 г. в 16:00 часа Ви е отговорено на подадения сигнал. Община Асеновград изпълнява Национална програма за овладяване популацията на безстопанствените кучета съгласно, която на първо място общините трябва да се справят с овладяване популацията им чрез кастрация на колкото се може повече женски кучета. При липса на изграден приют кучетата се пускат от местата на залавянето им съгласно Закона за защита на животните. Общинска администрация прави постоянни стъпки към търсени на възможни начини за финансиране изграждането на приют. Към настоящия момент използваме услугите на външни фирми, едната от която, ОП „Зооветеринарен комплекс“ – Пловдив и мобилна кастрационна. При установяване на доказано агресивни кучета на упоменатия от Вас адрес и възможност от страна на приюта, същите ще бъдат настанени и дадени за осиновяване в същия.
  • 11.11.202111:43
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали