В процес 98 Приключени 2601

Сигнал №1231

Пешеходна пътека на високорисков пътен участък

Начало
28.10.2021
ID:
1231

Предложение

Място/адрес: ул. „Княз Борис I“ 42, 4231 Център, Асеновград, България

Описание: Пешеходната пътека до кръстовището на ул. "княз Борис I" с ул. "Градешница" и ул. "Първомайска", е вероятно една от най-опасните в града. Причина за това е сравнително правата отсечка от светофара на "Зъбчето" до "месокомбината" и околовръстния път – шофирането със превишена и несъобразена скорост е нещо обичайно и неведнъж животът на пресичащите там е бил застрашаван, а автомобилите (а и тежкотоварни превозни средства) едва са успявали да спрат на сантиметри от хора. Предлагам да се изградят изкуствени неравности (тип "легнал полицай" от асфалт, а не тип "кръгъл ограничител на скоростта" с далеч по-малка устойчивост във времето, както може да се види в близост до ОУ "Петко Каравелов"), които трайно да убият скоростта, преди някой да е пострадал тежко. Призовавам за своевременни мерки!


Статус: Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител