В процес 194 Приключени 2653

Сигнал №1185

Кой, как и в какъв срок възлага ремонтни дейности?

Начало
06.10.2021
ID:
1185

Друго

Подаден от: Светлана Семерджиева

Място/адрес: ул."Клокотница"

Описание: Здравейте, по какъв начин и в какъв срок се обработват в Община Асеновград сигнали за аварии от граждани? Следната ситуация от днес (06.10.2021 г. в 9ч.): Служители на фирма "Запрянов" щяха да разкопаят новата асфалтова настилка на ул. "Клокотница" пред номера 39, 38 и 40, тъй като има подаден сигнал за авария на канализацията.Такъв актуален сигнал няма(последните са от преди година, на които никой не реагира!/ това ни потвърдиха и от ВиК).Сигналът е подаден от Общината- г-жа Живка Гонзалес, която не открих по телефона в работно време.Успяхме да спрем това поредно доказателство за липса на организация и нехайно отношение. Кой и защо нарежда такива ремонти, след като няма авария, сигналите са със стара дата и асфалтът и канализацията е подменена на 100% само преди 6 месеца?


Статус: Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

  • 11.10.202116:33
    Уважаема г-жо Семерджиева, В община Асеновград постъпи заявление с вх. № 14.00.4386/20.08.2021г. от живущите на адрес ул. „Клокотница“ №49 относно теч в избено помещение. В резултат на което, инж. Живка Гонзалес се свърза с г-н Иван Трайков от „ВиК“-Асеновград и експлоатационното дружество провери инсталираната от тях водопроводната мрежа чрез прослушване като установи, че няма фуга. Изпратени, бяха писма до „Запрянови-03“ООД за видео-обследване на изпълнената от фирмата канализация – наши изх. № 14.00.4386(1)/31.08.2021г. и 14.00.4386(2)/23.09.2021г. При доказване на фуга от канализацията, Строителят е задължен по договор да отстрани дефекта за своя сметка. Ако не, ремонта е за сметка на собственика на сградата. Горе описаното доказва пълна организация и отговорно отношение. За Ваше сведение, предвид дата на сигнала Ви - 06.10.2021г. и изявлението, че не сте открили служителя по телефона в работно време - инж. Живка Гонзалес от 01 до 08 октомври 2021 година беше в отпуск.
  • 06.10.202115:56
    Сигналът е получен и е в процес на обработка.

Всички видове сигнали