В процес 44 Приключени 1506

Списък с всички подадени сигнали в община Асеновград

Филтър за сигнали

Липсваща шахта

Начало
15.04.2022
ID:
1562

Шахтата на ъгъла на улиците Славянска и Люляк липсва от няколко дни.

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

Ламаринени гаражи

Начало
13.04.2022
ID:
1552

Защо Община Асеновград продължава да издава разрешителни за поставяне на ламаринени гаражи, които заемат повече от едно паркомясто и са много грозни.Господин Йордан Атанасов вече има един прекалено голям ламаринен гараж ,има една кола и сега ще поставя още един също по-голям гараж за сина му, които живее от 20 години в чужбина и само лятото идва за не повече от месец.Паркирането в целия Асеновград е голям проблем и не е редно нашата община да го задълбочава ,като продължава да разрешава поставянето на грозни ламаринени гаражи.В Пловдив вече започнаха да ги премахнат ,а в Асеновград се слагат нови.Не е ли по- редно поне да се изисква съгласието на другите живущи в района.Умоляваме отговорните за тази дейност да спрат това безобразие.Подали сме жалба с входящ номер 14.001858 от 13 .04 .2022

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Мъртво куче по пътя за Пловдив

Начало
11.04.2022
ID:
1551

Преди месец по телефона подадох сигнал в служба Екология за мъртво куче на пътя за Пловдив. И до днес, 11.04.2022 год. трупа на кучето се намира на пътя.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Опасно дърво

Начало
08.04.2022
ID:
1547

Здравейте, Непосредствено до подпорната стена при параклиса "Света Варвара" има саморасло дърво чинар, което създава следните опасности: 1. В момента короната му е оплетена в кабелите на уличното осветление в резултат, на което съществува опасност от протичане на ток при увреждане на покритието; 2. Уличното осветление не изпълнява функциите и не осветява стълбищата и улицата; 3. С нарастването на корените започва повдигане на стълбищата и разрушаване на подпортака стена, Във връзка с това, моля за своевременни мерки за отстраняване на дървото за да се предотвратят очакваното разрушение на подпорвата стена и стълбищата във времето. Като първа стъпка моля да бъде извършено кастрене на короната за да се отстранят клоните вплетени във кабелите и се осигури осветяване на стълбищата и ул

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Опаковки от пластмаса

Начало
06.04.2022
ID:
1539

От 2021 година са забранени за употреба опаковките от пластмаса: чинии бъркалки сламки, кутии от пенополистирол и т. н. Всички обекти в града които предлагат готова храна в т. ч и дюнери все още ги продават и по този начин се генерират огромни количества отпадъци. Какъв контрол се осъществява?

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Отглеждане на животни

Начало
02.04.2022
ID:
1534

Моля да бъде проверен следния сигнал от сем. Христо и Михаела Янкови,ул.Патриарх Евтимий 67. Зад задната ограда на къщата ни се отглеждат върху чужд имот незаконно кокошки,птици,кучета и незнайно още какви животни; Изхвърлят се строителни отпадъци Извършва се незаконна сеч Горепосочените факти предизвикват нарушение на обществения ред,вредни са в санитарно хигиенно отношение и са недопустими в градски условия.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Незаконно записване в първи клас Чехларова Даниела

Начало
26.03.2022
ID:
1526

Добър ден имам въпрос относно записването в първи клас в ОУ Христо Ботев. При положение че детето ми е в предучилищна група в същото училище и наличие на 3 госпожи за първи клас не мога да запиша детето си при тази която искам. Та въпроса ми е законно ли е записването на деца по познанства и симпатии преди официалното записване в училище , и нашите деца не са ли с предимство пред тези които не са посещавали училището

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Незаконно записване в първи клас Чехларова Даниела

Начало
26.03.2022
ID:
1525

Добър ден имам въпрос относно записването в първи клас в ОУ Христо Ботев. При положение че детето ми е в предучилищна група в същото училище и наличие на 3 госпожи за първи клас не мога да запиша детето си при тази която искам. Та въпроса ми е законно ли е записването на деца по познанства и симпатии преди официалното записване в училище , и нашите деца не са ли с предимство пред тези които не са посещавали училището

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Незаконно записване в Христо Ботев 1 клас Даниела Чехларова

Начало
26.03.2022
ID:
1524

относно записването в първи клас в ОУ Христо Ботев. При положение че детето ми е в предучилищна група в същото училище и наличие на 3 госпожи за първи клас не мога да запиша детето си при тази която искам. Та въпроса ми е законно ли е записването на деца по познанства и симпатии преди официалното записване в училище , и нашите деца не са ли с предимство пред тези които не са посещавали училището ????????????????

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Присвояване на обществено място

Начало
24.03.2022
ID:
1515

Присвояване на обществено място. Собственикът на колата не позволява на домуващите в района да си паркират колите. Колата стои на това място от два месеца и не помръдва. Района е много населен, моля обърнете внимание, че колата НЕ СЕ ИЗПОЛЗВА и е оставена да заема обществено място, което трябва да може да се използва от другите граждани СЪЩО!

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител