В процес 183 Приключени 2648

Списък с всички подадени сигнали в община Асеновград

Филтър за сигнали

Светофари уредба

Начало
25.07.2023
ID:
2675

Моля да оправите светофарната уредба на бул. България. Липсва светлинен сигнал,посока от бул. България към кв. Запад.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Замърсяване на природата около реката

Начало
24.07.2023
ID:
2672

Става въпрос за едно от най-приятните за плажуване на реката място.Поради зеленината, прохладата и бистрата вода на река Чая,това местенце е много посещавано с цел пикник в гората в съчетание с плажуване.Когато няма усилена музика на почиващите около реката, туристите имат възможността да се насладят на красиви гледки,слушайки румоленето на реката и птичките в гората. За съжаление,обаче,мястото не се пази чисто.На няколко места по земята има купчини с отпадъци от различен тип предимно пластмасови бутилки,торбички,стъклени и други останали след консумация боклуци.Всичко това замърсява околната среда и пречи обичащите природата туристи да се радват на красотата в планината по поречието на реката.В прикачени файлове изпращам снимков материал на част от боклуците,както и точното местоположение

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

Опасно дърво

Начало
24.07.2023
ID:
2671

Големият чинар, който се намира над Конската чешма, има нужда от санитарна сеч, защото започнаха често да падат оромни клони, които застрашават живота на преминаващите! Моля да се вземат мерки, преди някой да пострада!!!

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

Нужда от пръскане срещу вредители

Начало
24.07.2023
ID:
2670

Площадките и междублоковите пространства имат СПЕШНА нужда от пръскане срещу бълхи! Въпреки че два пъти сме викали фирма на пръска входовете и всички общи части, положението става все по-зле. Блоковете са пълни!!! С всяко влизане и излизане се внасят в жилищата! Децата са масово нахапани, площадките гъмжат от бълхи!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Питане относно сигнал 2186/31.01.2023

Начало
24.07.2023
ID:
2669

Проблемът посочен в сигнал2186/31/01.2023,макар да се води като приключен не е решен.Дъветата са 2 пъти по високи от къщата и клоните продължават да рушат изолацията и керемидите на къщата при всеки по силен вятър.Живеем в страх със съседите от разрушителното им въздействие, което може да се случи при зачестилите бури.Питам Общината ще поеме ли разходи за възстановяване на щети при подобно събитие,при неизпълнено свое решение за отстраняване на проблемните дървета.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Бълхи !

Начало
24.07.2023
ID:
2668

На всякъде из квартала са плъзнали бълхи ... Уж беше третирано ,но ефект няма моля да се вземе под внимание проблема :) . Все пак играят деца вън ,а и има опасност да си ги внесем в къщи :)

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

Искане антипаркинг на тротоар

Начало
23.07.2023
ID:
2666

На тротоара между вход А и Б са поставени 4 разпределителни кутии на ОверГаз( за уточнение целия поток газ, който влиза в блока преминава от там) , до които постоянно се паркират автомобили и мотоциклети. Освен това собствениците им ги оставят да работят запалени за дълго време, което може да доведе до много сериозни последствия и запалване или взрив ако има изтичане на газ. Освен това тези изпарения влизат директно в домовете на живущите във блока, тъй като действието се развива под прозорците им. Искането ни е да се поставят антипаркинг скоби или подобни, за да може да се ползва тротоара и превантивно да се опази живота и имуществото на живущите в сградата.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Незаконна постройка

Начало
23.07.2023
ID:
2665

Обръщам се към вас с молба да бъде проверен статута на временна постройка на тротоара пред блок на адрес ул.Княз Борис 1, N8 , вход Б. От няколко месеца тя се използа за шумни забавления вечерно време. Освен това целия тротоар е зает от паркирани автомобили и мотоциклети. Моля да проверите каква е функцията й и има ли законово основание да бъде там. Към настоящия момент е сборище на младежи във видимо нетрезво състояние. Това се очаква да доведе до множество нарушения в обществения ред и  спокойствието  на живущите в блока и околните къщи. Също така ще последват и сигнали към органите на МВР. С оглед на това и желание да запазим добрия тон и спокойствие на гражданите моля да се предприемат необходимите мерки за премахването й.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Защитен чинар

Начало
23.07.2023
ID:
2664

Тръба се забива в защитен чинар срещу бившата “Черна котка”.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Агресивни безстопанствени кучета

Начало
23.07.2023
ID:
2663

На ул.Хан Крум 3 жена храни 6 бездомни кучета,които са се настанили на тротоарите на улицата. Минавайки по улицата било то пеш ,с колело ,мотор ,кола те се спускат към тях. Хората със страх минават от там. Моля , вземете мерки преди някой да е пострадал отново и да стане поредния случай на нахапан от кучета!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител