В процес 38 Приключени 1657

Списък с всички подадени сигнали в община Асеновград

Филтър за сигнали

Преминаване на тежки машини

Начало
07.02.2021
ID:
642

Здравейте, става въпрос за една тясна улица между блокове 12 и 13 в кв.Баделема.Преди няколко години тя е била път без изход и е служила единствено за живеещите в тези блокове да се придвижват с автомобилите.След като е започнало застрояване на нови къщи в горната част на жк Баделема,тази улица е насипана с насипен материал в горната част от някои новодомци.От тук се качват тежкотоварни камиони,бетоновози,бетонпомпи.Разбиха улицата,блоковете се тресат.Искаме да се забрани минаването на товарни автомобили.Трябва да се постават знаци и улично осветление.Готови сме сами да блокираме улицата за тежките машини. Това не се търпи вече!

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Предложение за изграждане на съоръжение за катерене

Начало
31.01.2021
ID:
622

Предлагам да се изгради съоръжение за катерене на територията на община Асеновград. Безвъзмездна помощ в осигуряването, изграждането и поддържането на такова едно съоръжение се предлага от световния лидер в производството на такива съоръжения, а именно българската компания "Уолтопия" АД. За целта е необходимо общината да кандидатства по тази инициатива. Местоположението на съоръжението може да бъде съобразено с експертите на общината и да се консултира с компанията Уолтопия. За повече информация относно инициатива: https://bulgaria.walltopia.com/

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

ВИЛНА ЗОНА ПАРАКОЛОВО

Начало
13.01.2021
ID:
593

Собствениците на ВИЛИ от вилна зона ПАРАКОЛОВО град Асеновград. Уважаеми г-н Кмет / общински съветници / От много години насам има съществуващи вили във вилна зона на гр.Асеновград който са много на брой(над 200бр). Има постоянно живеещи и обитаващи вили във вилната зона на гр. Асеновград но, няма изградена инфраструктура като, електричество, водопровод и път. Не е нормално в 21 век в ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ във вилна зона на гр.Асеновград да е без ТОК И ВОДА. Много от вилите се намират по пътя за Мулдавският манастир „Света Петка“, който се посещава от много туристи. Всички жители на общината и собственици на вили желаят да се развиваме като Туристическа Дестинация, предвид уникалната ни природа. Знаем, че преди няколко месеца са отпуснати МИЛИОНИ за Мулдавският манастир. Благодарим!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

За поставените гаражи

Начало
13.01.2021
ID:
592

Здравейте,имаме предложение за поставените гаражи.Преди време комисия мина и налепи с бележки изоставените коли.Премахнаха ги! Сега същата комисия да провери тези гаражи за какво се ползват.Има хора с по 2-3 гаража пълни с покъщнина,с дърва,строителни скелета,на друг адрес,а не там където живее.Колите им пак отвън.По този начин други хора искат да си сложат гараж и не могат.Предложението е да има по един гараж на семейство и то на адрес,където живее!Няма място за паркиране,а те си ползват гаражите за складове.Да бъдат принудени да си премахнат гаражите,ако са на друг адрес или не се ползват по предназначение.Благодаря!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Предложение за проект ОУП

Начало
12.01.2021
ID:
590

Здравейте,живущите в блок 12 и 13 на жк Баделема имаме предложение за проекта за ОУП на Асеновград. Става въпрос за една тясна улица между блокове 12 и 13 в квартала.Преди няколко години тя е била път без изход и е служила единствено за живеещите в тези блокове да се придвижват с автомобилите.След като е започнало застрояване на нови къщи в горната част на жк Баделема,тази улица е насипана с насипен материал в горната част от някои новодомци.От тук се качват тежкотоварни камиони,бетоновози,бетонпомпи.Разбиха улицата,блоковете се тресат.Искаме да се забрани минаването на товарни автомобили.Трябва да се постават знаци и улично осветление.

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Обеззаразяване на класни стаи

Начало
12.11.2020
ID:
494

Здравейте! За по-голяма ефективност в борбата с коронавируса в училищата и детските градини предлагам да се закупят живачни кварцови лампи. Доколкото съм запознат от тяхната светлина вирусът умира за секунди. Лампите да се пускат в класните стаи през междучасията, по-специално през голямото междучасие когато всички ученици и учители не са в класната стая.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Пътен възел свързващ ул. Марица с ул. Цар Иван Асен 2

Начало
06.11.2020
ID:
492

Предлагам да се изгради пътен възел пресичащ центъра точно пред общината, който да свързва ул. Марица с ул. Цар Иван Асен II. Понеже се бута неработещият подлез, това е най-подходящият момент да се изгради такава пътна връзка, която ще облекчи адския трафик в града. Ще допринесе и до по-пряко преминаване на пътуващите посока Кърджали и КПП Маказа.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Предпоставка за инцидент

Начало
31.10.2020
ID:
485

Масово колите не спират на пешеходният светофар на Бачковският път при светещ червен сигнал. Няколко пъти ставам свидетел на ситуации при който по чудо няма пострадали. А там пресичат доста майки с колички и деца. Ако може да се предприемат някакви мерки преди да е станал инцидент.

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

Предложение

Начало
07.10.2020
ID:
457

В Асеновград през 2008г. бяха номерирани леките гаражни клетки и от тогава за тях се плаща такса в общината. Но самата номерация бе осъществена в заварено положение на гаражите - те са изградени от различен материал и са с различна площ. А месечният наем е еднакъв за всички. Освен това на много места в града те са в окаяно състояние - ръждясали, пропадащи, изгнили, което много загрозява градската среда. А тези от дърво са и лесно запалими, като един пожар би се разпространил бързо. Според мен трябва да бъдат премахнати съществуващите към момента гаражни клетки и впоследствие на техните места общината да постави нови - стабилни (от метал) и с еднаква площ. Помислете по този въпрос - знам, че ще са нужни средства, но смятам че би било добре с оглед придаването европейски вид на Асеновград.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Недостатъчно осветление

Начало
26.09.2020
ID:
442

На кръстовището до Кооперативен пазар (ул."Васил Левски" с ул. "Иларион Макариополски") светят само два улични стълба. Предвид големината на кръстовището и шестте пешеходни пътеки смятам, че осветлението е недостатъчно за осигуряване на безопасно преминаване на автомобили и пешеходци в тъмната част на денонощието. С оглед на гореизложеното и предвид фактът, че наближава есенно-зимния период, бих искал да предложа монтиране допълнително осветление на кръстовището и на пешеходните пътеки около него.

Статус:  Приключен
Оценка: 3 от 1 потребител