В процес 147 Приключени 2620

Списък с всички подадени сигнали в община Асеновград

Филтър за сигнали

Питане относно сигнал 2186/31.01.2023

Начало
24.07.2023
ID:
2669

Проблемът посочен в сигнал2186/31/01.2023,макар да се води като приключен не е решен.Дъветата са 2 пъти по високи от къщата и клоните продължават да рушат изолацията и керемидите на къщата при всеки по силен вятър.Живеем в страх със съседите от разрушителното им въздействие, което може да се случи при зачестилите бури.Питам Общината ще поеме ли разходи за възстановяване на щети при подобно събитие,при неизпълнено свое решение за отстраняване на проблемните дървета.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Бълхи !

Начало
24.07.2023
ID:
2668

На всякъде из квартала са плъзнали бълхи ... Уж беше третирано ,но ефект няма моля да се вземе под внимание проблема :) . Все пак играят деца вън ,а и има опасност да си ги внесем в къщи :)

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

Искане антипаркинг на тротоар

Начало
23.07.2023
ID:
2666

На тротоара между вход А и Б са поставени 4 разпределителни кутии на ОверГаз( за уточнение целия поток газ, който влиза в блока преминава от там) , до които постоянно се паркират автомобили и мотоциклети. Освен това собствениците им ги оставят да работят запалени за дълго време, което може да доведе до много сериозни последствия и запалване или взрив ако има изтичане на газ. Освен това тези изпарения влизат директно в домовете на живущите във блока, тъй като действието се развива под прозорците им. Искането ни е да се поставят антипаркинг скоби или подобни, за да може да се ползва тротоара и превантивно да се опази живота и имуществото на живущите в сградата.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Незаконна постройка

Начало
23.07.2023
ID:
2665

Обръщам се към вас с молба да бъде проверен статута на временна постройка на тротоара пред блок на адрес ул.Княз Борис 1, N8 , вход Б. От няколко месеца тя се използа за шумни забавления вечерно време. Освен това целия тротоар е зает от паркирани автомобили и мотоциклети. Моля да проверите каква е функцията й и има ли законово основание да бъде там. Към настоящия момент е сборище на младежи във видимо нетрезво състояние. Това се очаква да доведе до множество нарушения в обществения ред и  спокойствието  на живущите в блока и околните къщи. Също така ще последват и сигнали към органите на МВР. С оглед на това и желание да запазим добрия тон и спокойствие на гражданите моля да се предприемат необходимите мерки за премахването й.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Защитен чинар

Начало
23.07.2023
ID:
2664

Тръба се забива в защитен чинар срещу бившата “Черна котка”.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Агресивни безстопанствени кучета

Начало
23.07.2023
ID:
2663

На ул.Хан Крум 3 жена храни 6 бездомни кучета,които са се настанили на тротоарите на улицата. Минавайки по улицата било то пеш ,с колело ,мотор ,кола те се спускат към тях. Хората със страх минават от там. Моля , вземете мерки преди някой да е пострадал отново и да стане поредния случай на нахапан от кучета!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Непочистени шахти

Начало
22.07.2023
ID:
2662

Мръсната вода минава пред нашите врати всеки ден

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Запитване за недовършен обект

Начало
22.07.2023
ID:
2661

Здравейте, след многократно входирани жалби за асфалтиране на около блоковото пространство на кв.Баделема бл.18 и бл.19, както и поставяне на осветление за нормано движение в тъмните часове на денонощието обекта пак е завършен наполовина. Асфалта се положи, но за осветлението се оставиха стърчащи кабелите. Парите сигурно се усвоиха и обекта е приключен. Защо не се довърши бетоновата стена със стърчащи арматури и не се поставиха предвидените лампи? В такъв вид ли се издава обекта? Работници имаше последно края на септмври и октомври 2022г. и близо една година нищо не се направи. Моля, началника на обекта и отговорните лица за коректно отношение. Прилагам снимки, от които е видно недовършената работа.

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Опасно дърво

Начало
21.07.2023
ID:
2657

Моля, вземете мерки за изсъхналите клони. Пред блока играят повече деца, а клоните са сухи. Когато излезне вятър винаги има паднали клони.

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Липсваш капак на захранването на улична лампа

Начало
21.07.2023
ID:
2656

Липсва капак на захранването на улична лампа, опасни кабели

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител