В процес 39 Приключени 1410

Списък с всички подадени сигнали в община Асеновград

Филтър за сигнали

Незаконно премахване на дърво

Начало
28.04.2022
ID:
1573

Здравейте! Пиша във връзка с незаконно унищожаване на улично дърво - липа, намиращо се пред жилищна сграда на ул."Клокотница" 17. Наблюдавам, че периодично се изсипва сол или друго вещество в основата на стъблото на дървото, като от това съответно то започва да изсъхва. Моля, вземете нужните мерки за предотвратяване на премахването му. Достатъчно дървета се отсякоха безсмислено. Благодаря предварително! Д. Чернева

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

Осакатено дърво

Начало
21.04.2022
ID:
1570

Зад бл.108, вх. Б на кв. Запад има дърво - липа, което тези дни бе окастрено от отдел Екология /предполагам/. Първо сигналът /СИГНАЛ №1529/: - подаден от "Марияна", такава няма във Входа. - клоните на дървото не се удрят в прозорци и мазилка на блока, тъй като при санирането на блока клоните бяха окастрени ; - живея на втори етаж и никога дървото не ми е пречело , напротив създаваше топлина , уют и аромат при цъфтеж. Второ - това "окастряне" извършихте по изключително вандалски начин, некадърно изпълнение...жалко!

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Неправилно подкастрено дърво

Начало
19.04.2022
ID:
1568

Сутринта на 19 април 2022 зад блок 108 с помощта на специализирана техника се подкастри дървото, намиращо се зад секцията на вход Б. Процесът по подкастряне е видимо извършен неправилно с което се нарушава целостта на самото дърво и се ликвидира неговото развитие. Какви мерки ще бъдат предприети по отношение на дървото и спрямо фирмата, която е извършила тази процедура?

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Липсваща шахта

Начало
15.04.2022
ID:
1562

Шахтата на ъгъла на улиците Славянска и Люляк липсва от няколко дни.

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

Ламаринени гаражи

Начало
13.04.2022
ID:
1552

Защо Община Асеновград продължава да издава разрешителни за поставяне на ламаринени гаражи, които заемат повече от едно паркомясто и са много грозни.Господин Йордан Атанасов вече има един прекалено голям ламаринен гараж ,има една кола и сега ще поставя още един също по-голям гараж за сина му, които живее от 20 години в чужбина и само лятото идва за не повече от месец.Паркирането в целия Асеновград е голям проблем и не е редно нашата община да го задълбочава ,като продължава да разрешава поставянето на грозни ламаринени гаражи.В Пловдив вече започнаха да ги премахнат ,а в Асеновград се слагат нови.Не е ли по- редно поне да се изисква съгласието на другите живущи в района.Умоляваме отговорните за тази дейност да спрат това безобразие.Подали сме жалба с входящ номер 14.001858 от 13 .04 .2022

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Мъртво куче по пътя за Пловдив

Начало
11.04.2022
ID:
1551

Преди месец по телефона подадох сигнал в служба Екология за мъртво куче на пътя за Пловдив. И до днес, 11.04.2022 год. трупа на кучето се намира на пътя.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Опасно дърво

Начало
08.04.2022
ID:
1547

Здравейте, Непосредствено до подпорната стена при параклиса "Света Варвара" има саморасло дърво чинар, което създава следните опасности: 1. В момента короната му е оплетена в кабелите на уличното осветление в резултат, на което съществува опасност от протичане на ток при увреждане на покритието; 2. Уличното осветление не изпълнява функциите и не осветява стълбищата и улицата; 3. С нарастването на корените започва повдигане на стълбищата и разрушаване на подпортака стена, Във връзка с това, моля за своевременни мерки за отстраняване на дървото за да се предотвратят очакваното разрушение на подпорвата стена и стълбищата във времето. Като първа стъпка моля да бъде извършено кастрене на короната за да се отстранят клоните вплетени във кабелите и се осигури осветяване на стълбищата и ул

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Опаковки от пластмаса

Начало
06.04.2022
ID:
1539

От 2021 година са забранени за употреба опаковките от пластмаса: чинии бъркалки сламки, кутии от пенополистирол и т. н. Всички обекти в града които предлагат готова храна в т. ч и дюнери все още ги продават и по този начин се генерират огромни количества отпадъци. Какъв контрол се осъществява?

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Отглеждане на животни

Начало
02.04.2022
ID:
1534

Моля да бъде проверен следния сигнал от сем. Христо и Михаела Янкови,ул.Патриарх Евтимий 67. Зад задната ограда на къщата ни се отглеждат върху чужд имот незаконно кокошки,птици,кучета и незнайно още какви животни; Изхвърлят се строителни отпадъци Извършва се незаконна сеч Горепосочените факти предизвикват нарушение на обществения ред,вредни са в санитарно хигиенно отношение и са недопустими в градски условия.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Незаконно записване в първи клас Чехларова Даниела

Начало
26.03.2022
ID:
1526

Добър ден имам въпрос относно записването в първи клас в ОУ Христо Ботев. При положение че детето ми е в предучилищна група в същото училище и наличие на 3 госпожи за първи клас не мога да запиша детето си при тази която искам. Та въпроса ми е законно ли е записването на деца по познанства и симпатии преди официалното записване в училище , и нашите деца не са ли с предимство пред тези които не са посещавали училището

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител