В процес 39 Приключени 1325

Списък с всички подадени сигнали в община Асеновград

Филтър за сигнали

За кошчета за фасове

Начало
07.04.2021
ID:
755

Около кошовете за боклук има много фасове, които чистачките изобщо не събират. Вероятно ще бъде по-чисто чисто, ако се монтират метални кошчета за фасове.

Статус:  Приключен
Оценка: 2 от 1 потребител

Подобряване безопастността на движение по улица Иван Вазов

Начало
21.03.2021
ID:
718

Здравейте, Улица Иван Вазов е свързващата пътна артерия на Индустриалната зорна на Асеновград с останалата част на града. Също така , успоредно на нея сме намират четирите улици, Атанас Маринов, Костадин Балтова, Сава Катрафилов и Кочо Честименски. Всички те, както и Иван Вазов оформят жилищен квартал. За наше щасти , жителите на този “квартал” се радваме на много деца, които играят по тези улици. Ако мога да се изразя така, квартала е много жив. В същото време ул. Иван Вазов е много натоварена откъм автомобилен трафик, най- вече свързан с пункта за изкупуване на вторични суровини и автосервиз. Автомобилите карат бързо, затова нашето предложение е да се поставят легнали полицаи и сигнално осветление , за да се намали скоростта, както и знаци за играещи деца!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Незавършени ремонтни дейности

Начало
05.03.2021
ID:
690

Здравейте , преди около 3 седмици пред къщата ни имаше спукани ВиК тръби , съответно тръбите бяха ремонтирани , а тротоара оставен в безобразно състояние и така седи от тогава и по нищо не личи , че ще бъде възстановен до състоянието в което е бил преди “ ремонта “

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Табели на детските площадки

Начало
05.03.2021
ID:
685

Основният боклук, който се генерира на детските площадки, са фасове от цигари. Въпреки че е забранено пушенето там, съгласно ЗЗдр. Предлагам поставяне на изрични табели в този смисъл, за да се случва по-малко.

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

Защо да не напривим на канала байк парк за колела като на Пловдив

Начало
03.03.2021
ID:
683

Защо да не напривим байк парк в град Асеновград на гребната-(канала) Като на Пловдив байк парка същия ще е много добре за децата

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Почистване за не регламентирани сметища в с.Тополово община Асеновград

Начало
28.02.2021
ID:
679

в с.Тополово , община Асеновград има не регламентирани сметища .Сметищата се намират в деретата на селото , като в най – покъртително състояние е дерето в района на Лещето, голямо Тополово . От години всички кметове на с.Тополово знаят за проблема, но никой до момента не е взел мерки .Има тотална липса на контрол за отпадъците в с.Тополово . Ако кмета си е на място и си върши работата …. въпроса може да се реши , не е толкова сложно .Може да се почистят деретата - сметищата , може да се поставят огради по пътя , може да се залесят с допълнителни дървета , за да се ограничи достъпа на превозните средства , който карат боклуците и др…… Трябва контрол на строителните и битови отпадъци , както и парични санкции за всички нарушители.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Служителка

Начало
24.02.2021
ID:
670

Здравейте,пиша ви относно русата служителка ,която обслужва хората,които желаят да платят здравните си осигуровки.Не дава подробна информация,трудна е комуникацията с нея.Казва просто една сума,която се дължи,без да споменава-кое е главница,кое лихва,не предлага да се прави справка,добре,че съм наясно,за да си го поискам като опция.Мисля,че целта на служителите би трябвало да е в помощ на гражданите,а не да и вадим думите с ченгел от устата.Моля обърнете внимание!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Преминаване на тежки машини

Начало
07.02.2021
ID:
642

Здравейте, става въпрос за една тясна улица между блокове 12 и 13 в кв.Баделема.Преди няколко години тя е била път без изход и е служила единствено за живеещите в тези блокове да се придвижват с автомобилите.След като е започнало застрояване на нови къщи в горната част на жк Баделема,тази улица е насипана с насипен материал в горната част от някои новодомци.От тук се качват тежкотоварни камиони,бетоновози,бетонпомпи.Разбиха улицата,блоковете се тресат.Искаме да се забрани минаването на товарни автомобили.Трябва да се постават знаци и улично осветление.Готови сме сами да блокираме улицата за тежките машини. Това не се търпи вече!

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Предложение за изграждане на съоръжение за катерене

Начало
31.01.2021
ID:
622

Предлагам да се изгради съоръжение за катерене на територията на община Асеновград. Безвъзмездна помощ в осигуряването, изграждането и поддържането на такова едно съоръжение се предлага от световния лидер в производството на такива съоръжения, а именно българската компания "Уолтопия" АД. За целта е необходимо общината да кандидатства по тази инициатива. Местоположението на съоръжението може да бъде съобразено с експертите на общината и да се консултира с компанията Уолтопия. За повече информация относно инициатива: https://bulgaria.walltopia.com/

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

ВИЛНА ЗОНА ПАРАКОЛОВО

Начало
13.01.2021
ID:
593

Собствениците на ВИЛИ от вилна зона ПАРАКОЛОВО град Асеновград. Уважаеми г-н Кмет / общински съветници / От много години насам има съществуващи вили във вилна зона на гр.Асеновград който са много на брой(над 200бр). Има постоянно живеещи и обитаващи вили във вилната зона на гр. Асеновград но, няма изградена инфраструктура като, електричество, водопровод и път. Не е нормално в 21 век в ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ във вилна зона на гр.Асеновград да е без ТОК И ВОДА. Много от вилите се намират по пътя за Мулдавският манастир „Света Петка“, който се посещава от много туристи. Всички жители на общината и собственици на вили желаят да се развиваме като Туристическа Дестинация, предвид уникалната ни природа. Знаем, че преди няколко месеца са отпуснати МИЛИОНИ за Мулдавският манастир. Благодарим!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител