В процес 39 Приключени 1325

Списък с всички подадени сигнали в община Асеновград

Филтър за сигнали

Замърсяващо Съоръжение

Начало
26.05.2022
ID:
1630

Уважаеми, моля за разглеждане на случая и адекватни мерки , имаме закупен имот до въпросния адрес(ресторанта).Като снимков материал съм изпратил всекидневно на какво се наглеждаме и усещаме като миризма, комина на ресторанта работи непрестанно от сутрин до късно през ноща, разбирам че трябва да работи но и хората който живеят на адреса трябва да дишат нормален въздух.няма как да си отворим прозорец или да се излезне на терасата защото миризмата и пушека от пърженето и готвенето е страшно.Комина се намира на около 5 метра от терасата ни.Разговаряхме с собственика да изведе комина на достатъчно разстояние да не се усеща, но така обещано остана месеци,нищо не е предприето.Моля за съдействие,опитахме по културен начин явно не става,нямаме против работата им просто да го преместят.Благодарим

Статус:  В процес

Опасни заграждения на тревни площи

Начало
15.05.2022
ID:
1602

Тревните площи пред този адрес 3-4 на брой, са заградени с много ниски опънати бодливи ръждясали телове. Това е адски опасно за всеки който преминава в близост до тревните площи, защото са на нивото малко над глезена на възрастен човек и трудно се забелязват. Представете си тичащи и играещи деца как биха могли да пострадат от тези опасни телове! Моля да се намесите и да бъдат отстранени преди някой да пострада!

Статус:  В процес

Детска площадка

Начало
13.05.2022
ID:
1598

Какво се случва с детската площадка на улица Княз Борис 6. Беше приета и одобрена?

Статус:  В процес

боклуци

Начало
05.05.2022
ID:
1580

Благодаря за 6-месечното чакане да обработите моя сигнал с ваш № 1224 / 25.10.2021г. Уведомявате ме на 4.05.2022 , че отпадъците в вашия общински имот с ПИ 00702.516.510 , са премахнати и следва да оценя със звездичка от 1 до 5 дали съм доволен /недоволен от работата ви. Днес реших да проверя, дали наистина отпадъците са премахнати, за да оценя обективно работата на общината и да ви похваля . И познайте какво е положението по сигнала ми в местоположението на отпадъка. Премахнати са , ама НЕ са премахнати. Там са си още миличките ! Вижте ги на снимките . Сега ми кажете , как трябва да оценя работата ви и с колко звездички ? Спорна работа !

Статус:  В процес

Пропадане на ул. Велико Търново до №24 от преминаване на тежкотоварни камиони.

Начало
20.04.2022
ID:
1569

На 20.04.2022г. от около 09.00ч до 17.00ч тежкотоварни камиони на строителна фирма превозваха пръст от земен изкоп по ул.Велико Търново.Около 15.00ч живущите на ул В.Търново №22,№24,№26 забелязахме,че при преминаването на камионите настилката пред В.Търново 24 се е компрометирала и бетонните блокчета, с които е изградена са начупени и разместени като през тях е невъзможно преминаването на Автомобили и пешеходци.Около 16.00ч. е сигнализиран по телефона дежурния на Община Асеновград,който ни уведоми,че към момента не може да се направи нищо по проблема.След начупването и разместването на най-долните редове бетонни павета(блокчета) започнаха да се свличат и по-горните редове от пътната настилка поради неукрепеността им по наклона на пътя.

Статус:  В процес

Опасна площадка

Начало
16.04.2022
ID:
1563

До детската площадка има обособено футболно игрище. В момента телената мрежа, която го огражда е разкъсана и стъпкана на земята. От нея стърчат телове, които са опасни за играещите деца-могат да ги порежат, раздерът и спънат.

Статус:  В процес

НЕЗАКОНЕН СТОЕЖ - НАВЛИЗАНЕ В ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ

Начало
24.03.2022
ID:
1518

Здравейте , Моля за обратна връзка по затворен сигнал 826 от 18.05.2021г .Моля за информация по възможност в писмен вид относно констатацията и проверката от експерти, както и моля за преразглеждане на случая отново с цел премахване на незаконното навлизане в имота ми .По предходния сигнал не съм уведомен след предприетите стъпки от Ваша страна какво е становището Ви .Очаквам да посочите контактно лице към което мога да се обърна при възникнали въпроси от моя страна - телефон за връзка с Вас!

Статус:  В процес

След ремонта в кв.Запад

Начало
22.03.2022
ID:
1512

В кв.Запад до бл.105 проблема не е отстранен. Няколко пъти сме продавали сигнал във ВИК Асеновград и ВИК Пловдив.След посещение на екип от ВИК на мястото и разкопаване констатираха че проблема не е от водопреносната мрежа а е в следствие на покачване на подпочвени води. Моля да бъдат предприети мерки,водата тече и подкопава основите на блок 105

Статус:  В процес

Опасен електрически кабел

Начало
16.02.2022
ID:
1460

Опасен електрически кабел минава по фасадата на сградата на посочения адрес/точно срещу магазина за хранителни стоки/ .Кабела минава ниско и децата,които играят наоколо могат безпроблемно да стигнат до него.Разбирам ,че вината вероятно е на строителя,но моля помогнете да се реши проблема преди да е станала някоя трагедия. Прилагам снимки.

Статус:  В процес

Незаконно надстрояване на два етажа

Начало
10.02.2022
ID:
1456

!ЖАЛБА! Кмет на община Асеновград, г-н Христо Грудев. Уважаеми господа, моля да бъде обърнато внимание за спешна проверка на място във връзка с незаконно строителство, надстройка не на един ,а на два етажа на съществуваща жилищна сграда в имот с КИ 99088.503.516 кв. Долно Воден. Находящ се на улица Драва 21, кв. Долно Воден. Извършено на своя глава от лицето Шабан Османов Абдурахманов. Разчитам на спешна намеса от ваша страна, защото ако всеки почне така - какво става? Ще следя дали ще се обърне внимание. Благодаря Ви за вниманието. С Уважение, Г - М!

Статус:  В процес