В процес 33 Приключени 1656

Списък с всички подадени сигнали в община Асеновград

Филтър за сигнали

Не ефективен паркинг

Начало
07.04.2022
ID:
1543

Здравейте! Пиша Ви по повод ремонта за парко места между блоковото пространство зад бл. СНЕЖАНКА Така ли, един загрижен инжинер за визията на града ,който работи в Общината, не можа да дойде и да разгледа и да обсъди глупавото изпълнение на фирмата изпълнител. 1. Входа на бл.Снежанка е лишен от линейки. 2. Входа на така наречения блок на Гиоложка също е лишен от достъп на линейка. 3.бордюрите ограничаващи парко места са с десет различни нива. Не съответстват с никое друго ниво което е в близост до входа и изхода към паркинга. Вместо да се получи голям широк паркинг за удобство на близо 300жители. Сега се затрупа с бордюри и глупави засечки за парко места които не са ефективни.Моля докато не са приключели обърнете внимание на тези неща. Наистина паркинга в този си вид не е

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Прекъснете побратимяването с руския град Стари Оскол.

Начало
05.04.2022
ID:
1538

Моля, прекъснете побратимяването с руския град Стари Оскол! Не е приемливо да си приятел с града на терористичната държава, която донесе война в Европа и екзекутира хора.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Беседки, залесяване и барбекю зона

Начало
02.04.2022
ID:
1533

Тъй като напоследък има доста дебати във фейсбук и асеновградските групи, които знам че следите, искам да предложа парка и най-вече частта зад Лятното кино, да бъде облагородена по подобие на Пловдивски паркове. Вместо една малка кучешка клетка, която е доста дискутирана дали изобщо и е там мястото, нека да се залеси с дървета и храсти, да се поставят беседки и да се направи барбекю зона. По този начин ще се създаде пространство за семейни забавления, по европейски стандарти. Ще се измени цялата визия около главната към по-добро! Сигурна съм, че ще има много голямо одобрение, понеже нещо подобно липсва изобщо в градската част.

Статус:  Приключен
Оценка: 4 от 1 потребител

Защитена местност

Начало
01.04.2022
ID:
1532

Пиша ви във връзка инициативата на община Асеновград за защитени територии и обекти.Аз като дългогодишен любител по херпетология мога да предложа римския път над Асенова крепост.Видовото разнообразие на влечуги в тази местност е огромно срещал съм: Смок мишкар,малък стрелец(доста рядък вид) ,пясъчна боа (още по рядък вид) , Голям стрелец,шипобедрена и шипоопашата костенурки.Аз като любител херпетолог мога да заявя че от гледна точка на видовото разнообразие е изключително богат район. Благодаря.

Статус:  Приключен
Оценка: 4 от 1 потребител

Зелените площи в ул." Крайбрежна " / супер център/

Начало
15.03.2022
ID:
1498

Здравейте! Искам ОТНОВО да насоча вниманието ви,относно проблем,който от години стои нерешен и който влияе зле на облика на града ни,както и не говори добре за работата на общинските служители,чийто ресор е. Зелените площи на ул." Крайбрежна"са изключително занемарени във всяко едно отношение. Растителността -никаква/саморасляци и тук ,там по някое останало растение от момента на засяване на площа и някаква получитава поливна система/ако може ваобще да се нарече така/. Изключително занемарените зелени площи не само загрозяват града ни,но в този си вид те са се превърнали в местообитание на бездомните животни.Моля,обърнете внимание на проблема нека макар и малка част от града ни има европейския облик, който заслужава! П.С. Пролет време за засаждане!!!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Разлепване на листовки и рекламни материали по спирки и пътни знаци

Начало
07.02.2022
ID:
1434

Всички физически и юридически лица да бъдат санкцианирани, заради разлепване на листовки и рекламни материали на не регламентирани за това места /спирки, стени, дървета, стълбове, входове/и замърсяване на околната среда. Да се определят обособени за това места, които да се знаят от всички граждани и да се информират при нужда.

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Ограничаване на нерегламентираните сметища в града

Начало
04.02.2022
ID:
1429

Отговора ви по мой сигнал с номер-1412/30.01.2022 ,в който твърдите,че приложения снимков материал не е актуален към момента на сигнала е абсурден и арогантен. Не само,че снимките са актуални,но освен подадения тогава към вас сигнал беше подаден и сигнал /от съседите с които станахме свидетели на това/на тел.112/това смятам може да го проверите/. Моето конкретно ПРЕДЛОЖЕНИЕ и МОЛБА към вас е поставянето на табела с надпис подобен на снимките ,които прилагам с цел намаляване и предотвратяване на нерегламентираното изхвърляне на строителни отпадъци на въпросният адрес.Виждала съм подобни и на места в нашият град и смятам,че ще свършат работата . Предварително благодаря!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Пешеходен светофар

Начало
03.02.2022
ID:
1426

Предлагам на пешеходната пътека намираща се на ул. Васил Левски 5 от джамията към аптеката,да бъде поставен пешеходен светофар. По тази пешеходна пътека минават много деца,които учат в училище ,,Княз Борис " (Ленин). Неведнъж се случват ПТП с пострадал пешеходец. Нека запазим човешки живот. Нека осигурим безопасно преминаване на децата.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Ул. Асен Карастоянов- тежък трафик

Начало
11.01.2022
ID:
1370

Здравейте, обръщам се към вас с проблема за трафика на ул. Асен Карастоянов по време на училищната учебна година. Тъй като родителите взимат децата си с автомобили особено в зимния сезон когато вали и е студено, придвижването по улицата става невъзможно за два автомобила. Допълнително усложнява обстановката и хранителния супермаркет по надолу по улицата посока градския плаж. За нас живущите на ул. Асен Карастоянов ситуацията е неприятна и смятаме че най- справедливото решение е улицата да стане еднопосочна, по пример на съседната ул. Любен Каравелов ( между ОУ " Петко Каравелов' и болницата). Вярваме че ще обърнете внимание на проблема. С уважение.

Статус:  Приключен
Оценка: 4 от 1 потребител

проблем с движението на ул. Велико Търново

Начало
02.01.2022
ID:
1354

Кога ще предприемете мерки по-организация на движението на ул. Велико Търново и специално на кръстовището с ул. Гоце Делчев. Липсва знак за забранено спиране и паркиране на ул. Велико Търново и колите буквално запушват едната лента за движение. Тротоарите на тази улица можеше да се направят по-тесни за да има място и за паркиране на коли и за нормално движение на улицата. Същата е и ситуацията и на ул. Гоце Делчев... Кога ще има патрулиращи екипи от общината, които да минават и да глобяват нарушителите, тъй като е ясно, че патрулните екипи на КАТ не могат или не искат да си свършат работата?

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител