В процес 49 Приключени 1719

Списък с всички подадени сигнали в община Асеновград

Филтър за сигнали

Липса на кошчета за боклук

Начало
31.08.2020
ID:
393

В района около магазините Била и Юск ежедневно има разпиляни боклуци. По цялото продължение на алеята до ЖП гарата липсват кошчета за отпадъци и тревните площи за непрестанно замърсени.

Статус:  Приключен
Оценка: 2 от 1 потребител

Счупени съоръжения

Начало
29.08.2020
ID:
392

Родителите от кв. Изток все още чакаме да се подновят счупените опасни люлки на площадката срещу блок 6А.Собственоръчно я боядисахме и почистване, но очакваме ангажираност и от органите, за да има къде безопасно да играят децата ни. Несправедливо е на други места да се случва промяната, а тук от години да чакаме някой да се сети да смени 3 люлки- нещи, което не изисква много средства и усилия,а просто отговорно и съвестно отношение към граждните. Очакваме съдействие и дано този път не останем отново излъгани.

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Пътни знаци

Начало
27.08.2020
ID:
391

Има много улици с знак "забранено эа товарни автомобили ",без да е уточнено до колко тона ,а има малки коли и пикапи регистрирани като товарни ,което означава,че и те не могат да се движат по тези улици

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

Липса на табала за край на града

Начало
27.08.2020
ID:
390

Често пътуваме по маршрута Момчилгад - Пловдив, Преди два месеца глобиха съпругът ми за превишена скорост с 5 км/ч в гр. Асеновград. Тогава забелязахме, че на изхода на Асеновград за Пловдив липсва табела за край на населеното място. Уважаеми, г-н Кмет, моля своевременно да коригирате този пропуск.

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Автобус

Начало
26.08.2020
ID:
389

Здравейте, предвид увеличаващия се брой на работещите, които пътуват до Пловдив искам да направя предложение да се пусне автобус, който минава или тръгва от квартал ,,Зъбчето". Предлагам той да тръгва в 7.00ч. и да се връща обратно в 18.00 ч. Причината за моето предложение е да се спестят транспортните разходи за такси на хората от квартал ,, Зъбчето". Смятам, че много хора биха се възползвали, защото се прибирам от работа с Първомайски автобус, който спира там и винаги е пълен и има много пътуващи за тази спирка. Смятам, че много хора, които имат лични автомобили също биха се възползвали, защото така транспорта им би бил много по-евтин. И не на последно място това би направило града ни едно по-чисто място с по-малко трафик. Благодаря, приятен ден!

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Счупени катерушки

Начало
24.08.2020
ID:
388

Детската площадка на кв. Изток до църквата Свети Архангел Михаил е в безобразно състояние. От месеци е счупена едната катерушка, липсва изцяло, цяло лято над пясъчника няма навес или нещо подобно, което да предпазва децата от слънцето, а наскоро се счупи и люлката, предназначена за по-малките деца. Като оставим настрана, че това е единствена по-читава площадка за децата от квартала, поддръжката й е под всякаква критика, както техническа така и почистваща. Молим за бързи и адекватни мерки!

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Боклуци

Начало
24.08.2020
ID:
387

За втори път подавам сигнал за контейнери на кръстовището на улици Марин Дринов с Полковник Дрангов.Два контейнера без колела и изцяло смачкани основи.Стоят полуизправени благодарение на бордюра.След запълването им до една втора от капацитета боклука изпада и околността е постоянно замърсена.Нужно е спешно да се подменят.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Паркиран автомобил от 5 месеца

Начало
23.08.2020
ID:
386

Колата е там и седи повече от месеци. Дори някой го е е избутал от сянката и му е счупил страничното огледало и го е оставил до самата кола. Пречи на паркиращите автомобили отиващи на разходка на крепостта. Дано колата да бъде отстранена!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Преместен контейнер

Начало
23.08.2020
ID:
385

Обръщаме се към Вас във връзка с, по наше мнение незаконното и произволно преместване на контейнера за смет, намиращ се на ъгъла на улиците "Асенова крепост" и "Скалата". Въпросният контейнер е преместен от определеното му място от наемателите на приземното помещение на жилищния блок на ул."Асенова крепост" №1. Има свидетели, които потвърждават, че въпросните лица са качили контейнера на камион и са го отнесли някъде. С извършеното се създават затруднения, особено за възрастните хора, живеещи в блока, а и въобще за околно живеещите, които използваха въпросния контейнер, отпъдъците започват да се пълнят в кошчетата за смет или да се оставят на мястото му на земята... На приложената снимка са очертани мястото, където се намираше контейнера и заведението, чиито наематели са го

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Преместване на контейнер за смет

Начало
23.08.2020
ID:
384

Уважаеми г-н Грудев, Живея на ул. "Асенова Крпост" № 3, където отстрани на блока има предвидено място за контейнер за събиране на отпадъци. От три дни контейнера е вдигнат от наемателите на неоткрития все още магазин за готова храна, находящ се под блока. Този контейнер се ползва не само от живущите в него, но и от близките жилищни кооперации и от общинския пазар отред. Предвид изложеното, моля да разпоредите проверка относно преместването на контейнера, т.е. дали това е направено правомерно и с разрешение от общината, както и да върнете същият на неговото място. С уважение, Емилия Топалова

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител