В процес 196 Приключени 2657

Списък с всички подадени сигнали в община Асеновград

Филтър за сигнали

Не работещо копче на светофар

Начало
11.05.2022
ID:
1590

Копчетата на светофара не работят . Всеки ден от там се прибират/отиват много деца ,които учат в училище "Ангел Кънчев " и е доста опасно с не работещ светофар. Надявам се да се вземат бързи мерки преди да е станал някакъв инцидент .

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Общински имоти

Начало
09.05.2022
ID:
1587

Здравейте! Моля да вземете мерки и да влезнете във владение относно общински имоти в местностите-Калдаръма(Чакъла), Баш Колиба и района около Аман дере(кв. Горни Воден) Общинските имоти в района са завзети и се ползват неправомерно! В общинските имоти в този район се отглеждат животни(почти всякакви видове) и се замърсява околната среда с фекалии и всякакви боклуци. Вие(Община Асеновград) като собственик на тези имоти молим да си ги разчистите и освободите за обществено ползване!

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Системно нарушаване на определените "тихи" часове при строително-ремонтни дейности

Начало
09.05.2022
ID:
1586

На посоченият адрес от доста време се извършват строително-ремонтни дейности, като системно се нарушава спокойствието на живущите в близост през часовете от 14:00 до 16:00ч. Доста нагло, вече не се търпи – бормашини, циркуляри, какво ли не... Съгласнo чл.3, т.19 от Наредба за опазване и поддържане на обществения ред, чистотата, строителството и околната среда на територията на Община Асеновград се забранява извършването на дейности от битов и стопански характер в жилищните сгради и в близост до тях, с които се нарушава спокойствието на живущите, между 14.00 и 16.00 часа и между 22.00 и 8.00 часа в делничните дни и между 14.00 и 16.00 часа и между 21.00 и 9.00 часа в празничните и почивните дни, с изключение на дейностите по организирано събиране и извозване на битови отпадъци.

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

ОТСТРАНЕНИ ПЛОЧКИ ОТ ЕВН

Начало
08.05.2022
ID:
1584

Повече от 1 седмица има отстранени плочки от тротоара на нашата сграда. Това хем застрашава нас живущите,хем и затруднява преминаванета и вкарването на колите в гаражите.. EVN ,както и ОВЕРГАЗ ни изпочупиха плочките на тротоара. Моля,щетите да се поемат от тях,както и всичко да се върне в пърноначалния си вид..

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Улично осветление

Начало
05.05.2022
ID:
1582

Вече подавам 3 сигнала с номера №1270, №1283, №1578, оказа се, че локацията не е откривала ул. Младежка 16 в новия кв. Баделема 2 над ул. Искра 2-3 номер и от ЕВН ме информираха, че им трябва план от общината за улично осветление. Така че моля ви да изготвите план вече станахме огромен квартал, а дори на 300 метра от главния път не може да се сложи улична лампа защото нямали право и на още толкова има 3 лампи, които работят 2 дни и две седмици не светят. От тях не може ли да се хване ток и да ни поставите още няколко за да ни е светло и да сме спокойни?

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

боклуци

Начало
05.05.2022
ID:
1580

Благодаря за 6-месечното чакане да обработите моя сигнал с ваш № 1224 / 25.10.2021г. Уведомявате ме на 4.05.2022 , че отпадъците в вашия общински имот с ПИ 00702.516.510 , са премахнати и следва да оценя със звездичка от 1 до 5 дали съм доволен /недоволен от работата ви. Днес реших да проверя, дали наистина отпадъците са премахнати, за да оценя обективно работата на общината и да ви похваля . И познайте какво е положението по сигнала ми в местоположението на отпадъка. Премахнати са , ама НЕ са премахнати. Там са си още миличките ! Вижте ги на снимките . Сега ми кажете , как трябва да оценя работата ви и с колко звездички ? Спорна работа !

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Липсващо осветление

Начало
04.05.2022
ID:
1578

Ул. Младежка, кв. Баделема 2- изпращам ви вече трети сигнал, като предишните два ги приключвате без да сте направили нищо №1270 и №1283. Искам да се прибирам като нормалните хора по осветен път. Няма нито една улична лампа на ул. Младежка (ако изобщо знаете къде се намира).

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Предложение за позициониране на бъдещ Войнишки паметник в Асеновград

Начало
04.05.2022
ID:
1577

Във връзка с информацията от 29 април 2022 г. за обсъждане на проблема с липсата на Войнишки паметник в града изпращам предложение за ново място. То е в центъра на града, до сградата на администрацията и Библиотеката. На юг от библиотеката съществуват пустеещи парцели с обща площ около 2 дк. Парцели, които в момента са язва със саморасли храсти, тръби с канализационни води и свличащи се земни маси. Те са с кадастрални номера 00702.519.541, 00702.519.159, 00702.519.529, включена и улица с номер 00702.519.530. Характеристики: Вид собств. Общинска частна, вид територия Урбанизирана, НТП Ниско застрояване (до 10 m). При покана за обществено обсъждане, бих аргументирал това мое предложение в дискусия със специалисти архитекти, историци, скулптори монументалисти и граждани.

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

Неработещо осветление

Начало
03.05.2022
ID:
1576

Лампата до джамията на ул. Васил Левски 5 не свети от няколко дни. Блокът остава неосветен.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Премахване на стар автомобил

Начало
03.05.2022
ID:
1575

Автомобил с регистрационен номер PB5291XB (стар Мерцедес). Точно срещу входа за автомобили на ОУ "Ангел Кънчев". Два пъти общината поставя бележка, че ще бъде премахнат (още миналата година), но все още не е. Собственикът отдавна не е в града, а автомобила не е мърдал от мястото си около 3 години. Със сигурност няма платени нито данък, нито застраховка. Подобна е ситуацията е с друг автомобил на тротоара на ул. Рилска 8 - поставяно е уведомление за премахване, но не е премахнат. Планира ли общината някакви действия?

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител