В процес 194 Приключени 2653

Списък с всички подадени сигнали в община Асеновград

Филтър за сигнали

Предложение за ограничаване скоростта на опасен участък

Начало
17.08.2022
ID:
1822

Участъкът от кръстовището на "месокомбината" до светофарите на "зъбчето" е един от най-натоварените в града. По него минават и много тежкотоварни превозни средства. Ежедневие е да се кара доста бързо и превишавайки ограничението от 50км/ч, да не говорим колко критични спирания до пешеходните пътеки се случват реуглярно от каращите с висока скорост и леки автомобили, и товарни камиони. Предлагам да се изградят на поне две-три места изкуствени неравности ("легнали полицаи" или повдигнати пешеходни пътеки, досущ като тези до болницата и на бул. България), които да ограничат безрасъдното и животозастрашаващо шофиране по тази отсечка. Тук пресичат много деца, майки с детски колички, възрастни хора... Нека се вземат навременни мерки преди да стане тежък инцидент.

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

Безполезни изкуствени неравности на опасни улици

Начало
17.08.2022
ID:
1821

Настоящите изкуствени неравности, разположени по ул. "Александър Стамболийски" (непосредствено преди ОУ "Петко Каравелов" до книжарницата) са крайно неефективни за ограничаване на скоростта преди пешеходната пътека до самото училище. Част от елементите липсват, което позволява автомобилите да минават от там без да се налага намаляне на скоростта (което е допълнителна предпоставка за инциденти, защото често шофьорите предприемат по-опасни маневри, дори навлизайки в насрещната лента). Предлагам да се изградят "класически" "легнали полицаи" (каквито има на бул. "България" и до болницата и са доказано по-ефективни и устойчиви), за да може поне малко да се увеличи безопасността на пресичащите (особено деца) в този район и пешеходни пътеки, защото често се кара безрасъдно и с високи скоро

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Разчистване

Начало
17.08.2022
ID:
1820

Подавам сигнала за трети път, тъй като не виждам резултат от предишните ми два сигнала !!! Връщате ми някакъв отговор , жп гара продължават да бездействат и така нещата се влачат във времето и разчистване НЯМА !!! ЖП гара Асеновград зад складираните там траверси и линии прилича на джунгла от дървета, храсти и треви .Поради гъстата растителност вече ползват района и като градска тоалетна и отпадъчно депо . МОЛЯ ВЗЕМЕТЕ СЕРИОЗНИ МЕРКИ СПРЯМО РЪКОВОДСТВОТО НА ЖП ГАРА, КОИТО ВИ ЛЪЖАТ И НИЩО НЕ ПРАВЯТ ПО РАЗЧИСТВАНЕТО НА ГАРАТА !!! Следващ сигнал няма да има , а направо ще се срещна с кмета !!!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Изоставено купе на автомобил

Начало
17.08.2022
ID:
1819

Пуснах сигнал на 19.07.2022г за въпросното купе на автомобил което стой там от 8г . Мина почти 1 месец а срока беше 14дни за да го премахнат моля погрижете се да се махне това грозно нещо което пречи на пешеходците да вървят по тротоарите където трябва да вървят !!!!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Къде да играят децата ни?

Начало
16.08.2022
ID:
1818

Защо всички училища са заключили дворовете? Къде да играят децата ни?

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Неработещо улично осветление

Начало
16.08.2022
ID:
1817

Неработещо улично осветление

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

сигнал за липса на осветление в Бачково

Начало
16.08.2022
ID:
1816

За втори път сигнализирам, че в Бачково, на ул. Акация 20 няма работещо улично осветление. Там живеят възрастни баби над 90 год и се надявам да вземете своевременно мерки. На първия ми сигнал никой не реагира, което е недопустимо и безотговорно от ваша страна! Лека и спорна работа!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Туристически данък

Начало
15.08.2022
ID:
1815

Здравейте, Искам да плащам туристическия данък по банков път. Бихте ли потвърдили дали сметката и кодът са правилни: Община Асеновград IBAN-BG50IORT73758404020000 Туристически данък за .... месец код 44 34 00 Благодаря за съдействието! Светлана Ралрва, 0888150352

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

Съхраняване на лични вещи в общи части в сграда на ул. Преслав 21

Начало
15.08.2022
ID:
1814

Уважаеми господин Грудев, Настоящия сигнал подавам във връзка с нарушаване на разпоредбите на Закона за управление на етажната собственост и противопожарните норми в ж.с. на ул. Преслав 21, изразващо се в съхраняване на лични вещи на стълбищните площадки във входа от някои собственици. В резултат на това са ограничени евакуационните пътища във входа, което е недопустимо, и е влошен микроклимата във входа от миризмата на обувки. Водени са разговори с тези собственици да приберат личните си вещи от общите части, но същите отказват с мотива, че в Асеновград не се прилагат разпоредбите на ЗУЕС, а противопожарните норми нямат задължителен характер. Във връзка с това мола за Вашата намеса да се осигури спазване на посочените разпоредби и се осигури сигурността на всички собственици в сградата.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Бедстващите бездомно куче

Начало
13.08.2022
ID:
1813

Болно,бездомно куче,лежащо зад контейнерите на улицата.Неорентирано ,с кожен проблем.Няма сила да се изправи,не реагира на нищо.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител