В процес 61 Приключени 2547

Списък с всички подадени сигнали в община Асеновград

Филтър за сигнали

ВИЛНА ЗОНА ПАРАКОЛОВО

Начало
13.01.2021
ID:
593

Собствениците на ВИЛИ от вилна зона ПАРАКОЛОВО град Асеновград. Уважаеми г-н Кмет / общински съветници / От много години насам има съществуващи вили във вилна зона на гр.Асеновград който са много на брой(над 200бр). Има постоянно живеещи и обитаващи вили във вилната зона на гр. Асеновград но, няма изградена инфраструктура като, електричество, водопровод и път. Не е нормално в 21 век в ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ във вилна зона на гр.Асеновград да е без ТОК И ВОДА. Много от вилите се намират по пътя за Мулдавският манастир „Света Петка“, който се посещава от много туристи. Всички жители на общината и собственици на вили желаят да се развиваме като Туристическа Дестинация, предвид уникалната ни природа. Знаем, че преди няколко месеца са отпуснати МИЛИОНИ за Мулдавският манастир. Благодарим!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

За поставените гаражи

Начало
13.01.2021
ID:
592

Здравейте,имаме предложение за поставените гаражи.Преди време комисия мина и налепи с бележки изоставените коли.Премахнаха ги! Сега същата комисия да провери тези гаражи за какво се ползват.Има хора с по 2-3 гаража пълни с покъщнина,с дърва,строителни скелета,на друг адрес,а не там където живее.Колите им пак отвън.По този начин други хора искат да си сложат гараж и не могат.Предложението е да има по един гараж на семейство и то на адрес,където живее!Няма място за паркиране,а те си ползват гаражите за складове.Да бъдат принудени да си премахнат гаражите,ако са на друг адрес или не се ползват по предназначение.Благодаря!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Предложение за проект ОУП

Начало
12.01.2021
ID:
590

Здравейте,живущите в блок 12 и 13 на жк Баделема имаме предложение за проекта за ОУП на Асеновград. Става въпрос за една тясна улица между блокове 12 и 13 в квартала.Преди няколко години тя е била път без изход и е служила единствено за живеещите в тези блокове да се придвижват с автомобилите.След като е започнало застрояване на нови къщи в горната част на жк Баделема,тази улица е насипана с насипен материал в горната част от някои новодомци.От тук се качват тежкотоварни камиони,бетоновози,бетонпомпи.Разбиха улицата,блоковете се тресат.Искаме да се забрани минаването на товарни автомобили.Трябва да се постават знаци и улично осветление.

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Обеззаразяване на класни стаи

Начало
12.11.2020
ID:
494

Здравейте! За по-голяма ефективност в борбата с коронавируса в училищата и детските градини предлагам да се закупят живачни кварцови лампи. Доколкото съм запознат от тяхната светлина вирусът умира за секунди. Лампите да се пускат в класните стаи през междучасията, по-специално през голямото междучасие когато всички ученици и учители не са в класната стая.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Пътен възел свързващ ул. Марица с ул. Цар Иван Асен 2

Начало
06.11.2020
ID:
492

Предлагам да се изгради пътен възел пресичащ центъра точно пред общината, който да свързва ул. Марица с ул. Цар Иван Асен II. Понеже се бута неработещият подлез, това е най-подходящият момент да се изгради такава пътна връзка, която ще облекчи адския трафик в града. Ще допринесе и до по-пряко преминаване на пътуващите посока Кърджали и КПП Маказа.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Предпоставка за инцидент

Начало
31.10.2020
ID:
485

Масово колите не спират на пешеходният светофар на Бачковският път при светещ червен сигнал. Няколко пъти ставам свидетел на ситуации при който по чудо няма пострадали. А там пресичат доста майки с колички и деца. Ако може да се предприемат някакви мерки преди да е станал инцидент.

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

Предложение

Начало
07.10.2020
ID:
457

В Асеновград през 2008г. бяха номерирани леките гаражни клетки и от тогава за тях се плаща такса в общината. Но самата номерация бе осъществена в заварено положение на гаражите - те са изградени от различен материал и са с различна площ. А месечният наем е еднакъв за всички. Освен това на много места в града те са в окаяно състояние - ръждясали, пропадащи, изгнили, което много загрозява градската среда. А тези от дърво са и лесно запалими, като един пожар би се разпространил бързо. Според мен трябва да бъдат премахнати съществуващите към момента гаражни клетки и впоследствие на техните места общината да постави нови - стабилни (от метал) и с еднаква площ. Помислете по този въпрос - знам, че ще са нужни средства, но смятам че би било добре с оглед придаването европейски вид на Асеновград.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Недостатъчно осветление

Начало
26.09.2020
ID:
442

На кръстовището до Кооперативен пазар (ул."Васил Левски" с ул. "Иларион Макариополски") светят само два улични стълба. Предвид големината на кръстовището и шестте пешеходни пътеки смятам, че осветлението е недостатъчно за осигуряване на безопасно преминаване на автомобили и пешеходци в тъмната част на денонощието. С оглед на гореизложеното и предвид фактът, че наближава есенно-зимния период, бих искал да предложа монтиране допълнително осветление на кръстовището и на пешеходните пътеки около него.

Статус:  Приключен
Оценка: 3 от 1 потребител

Автобус

Начало
26.08.2020
ID:
389

Здравейте, предвид увеличаващия се брой на работещите, които пътуват до Пловдив искам да направя предложение да се пусне автобус, който минава или тръгва от квартал ,,Зъбчето". Предлагам той да тръгва в 7.00ч. и да се връща обратно в 18.00 ч. Причината за моето предложение е да се спестят транспортните разходи за такси на хората от квартал ,, Зъбчето". Смятам, че много хора биха се възползвали, защото се прибирам от работа с Първомайски автобус, който спира там и винаги е пълен и има много пътуващи за тази спирка. Смятам, че много хора, които имат лични автомобили също биха се възползвали, защото така транспорта им би бил много по-евтин. И не на последно място това би направило града ни едно по-чисто място с по-малко трафик. Благодаря, приятен ден!

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Относно повече контейнери за смет с.Лясково

Начало
17.08.2020
ID:
375

В момента ,в Лясково има поставени два/2/бр контейнера за смет.Те са недостатъчни.През лятото хората ,преливащи тук се увеличават. Извозването на сметта става веднъж на месец.Отпадъците преливат.Образува се голяма купчина от отпадъци. В селото има няколко хотела и къщи за гости.Те нямат собствени съдове,или персоналните са крайно недостатъчни. Необходими са поне още 4-5контейнера,разположени на няколко места в селото.И да се вдигат ,2пъти в месеца от Април до Октомври вкл.

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител