В процес 47 Приключени 1507

Списък с всички подадени сигнали в община Асеновград

Филтър за сигнали

Относно входирана подписка с вх. N°14.00.3130 от21.06.22г

Начало
21.07.2022
ID:
1756

От отговора на г-н Манолов, не става ясно кой ще сезира ,,Вик" ЕООД Пловдив относно състоянието на водопреносната и канализационна система. Улиците не се пот държат и от фирмите за чистота, не се коси тревата, не се метът улиците, не се пръска за кърлежи и други насекоми, гъмжи от. комари. Което също беше описано в подписка та, но остана без отговор

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Капково напояване

Начало
03.07.2022
ID:
1708

Здравейте, съобщавам за неработеща поливна система в зона 5, намираща се, в кв. Запад. Сега е летния сезон когато насажденията, най- много се нуждаят от вода, ситуацията се повтаря както миналата година по това време, отново не работеше системата за напояване. Сумати насаждения след облагородяването на градската среда, загинаха именно заради недостига на вода, и останаха само плевели. След подаден сигнал миналата година дойдоха служители на общината и документираха загиналите насаждения с уверението, че ще бъдат възстановени, но уви една година по-късно все още очакваме......

Статус:  В процес

Дейност "Инспекторат, паркинги и гаражи"

Начало
29.06.2022
ID:
1700

Община Асеновград има достъп до електронната услуга, предоставена от НАП, за предявяване на изпълнителни основания, произтичащи от наложени глоби с фиш и неплатени в срок наказателни постановления. При заплащане на наложените глоби с фиш на касите на общината следва платежното нареждане да се представи в касата на Дейност "Инспекторат, паркинги и гаражи" - на ул. "Васил Левски" №7, етаж 2; Имате връзка с НАП, а нямате връзка между касата на Общината и касата на "Инспекторат, паркинги и гаражи". На касата в Общината плащаш и после трябва да се разходиш до ул. Васил Левски 7 за да покажеш квитанцията на другата каса на Инспектората? Кога се подава информацията към НАП за да бъде свалено от справката за задълженията?

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Пловдив и Асеновград

Начало
23.06.2022
ID:
1690

Има ли черен път от Асеновград до Пловдив дето може с колело, Пътя Пловдив - Асеновград може ли да се кара в локалните, благодаря предварително, И благодаря за отговора с велоалеята,

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Велоалеята

Начало
23.06.2022
ID:
1685

Здравейте, Имам 3 Въпроса , 1- Кога велоалеята ще продължи до градския басейн 2- маркировка и асфалт кога ще се слагат 3- Там къде свършва велоалеята под моста как искате да минете миреше на тоалетна и има ???? там, Гнусно е за каране друг избор нямаме, Или трябва да минем през джамията и пешеходна пътека или светофара , Ама губене на време там 4- пейки да слагаме до велоалеята, Велосипедисти да си почиват и паркинг за колела, и нещо дето децата няма да скачат на пътя

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Градска среда

Начало
17.06.2022
ID:
1668

Моля за отговор на поставените въпроси! 1. С чие съгласие се появи тази "небивала красота", снижаваща стойността на обекта зад нея. 2.Кой е отговорен за визуалната естетика на градската ни среда? 3. Колко грозота можем да понесем още около нас? Визирам повсеместната мръсотия, разруха, безотговорност и липса на всякакъв контрол?

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Ремонт на Спортната зала

Начало
14.06.2022
ID:
1666

Общината дължи на децата на града, които тренират в нечовешки условия и мизерия в така наречената Спортна зала, обещания ремонт на въпросната зала, за който се пое ангажимент... Децата от баскетболната школа, от школата по борба, от школата по кану- каяк, които тренират там на закрито през зимните месеци, а мисля, че и тенис тренират през зимата също там, очакват обещания ремонт. Аз като родител на дете, което вече втора година тренира баскетбол в тази мизерия, не знам как да отговора на мечтите на децата, които искат да тренират в зали, достойни за века, в който се намираме... Въпросът ми е кога ще започне обещаният ремонт на Спортната зала в града?

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Жалба срещу шумни съседи в етажна собственост

Начало
12.06.2022
ID:
1662

Мога ли да подам жалба в Общината срещу системен тормоз от шумни съседи в етажна собственост? Шумни съседи, които системно нарушават Правилника на Вътрешния ред в етажната собственост, нарушават Глава II, чл. 3, ал.2 от Наредбата за опазване и поддържане на обществения ред на територията на Община Асеновград, както и Раздел II. Чл. 6. т. 4.от Закона за Управлен ие на Етажната собственост.

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Наводнение

Начало
11.06.2022
ID:
1658

След извършване на строителни дейности, които се извършват по изготвен проект съобразен с действащите в страната норми за проектиране, не е ли редно нивото на тротоарните пространства и тези на настилката, да са съобразени изцяло с посочените в проекта коти с цел правилно отводняване на пространството и недопускане наводняването на граничещите с пътя сгради? При всеки по-обилен валеж, резултата е налице- наводнени избени пространства и дворове. Въпроса ни е: какво бихте предприели за предотвратяването на наводненията?

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Връзка с кметство село Долнослав

Начало
31.05.2022
ID:
1638

Здравейте, от седмица се опитвам дасе свържа с кметството в село Долнослав, но с посочения в сайта на Обищан Асеновград телеофон 033285224 няма връзка. Моля, бихте ли отговорили как е възможно да се свържа с кметския наместник на село Долнослав? Ще очаквам отгоор. Хубав ден!

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител