В процес 50 Приключени 1312

Списък с всички подадени сигнали в община Асеновград

Филтър за сигнали

Защитена местност

Начало
01.04.2022
ID:
1532

Пиша ви във връзка инициативата на община Асеновград за защитени територии и обекти.Аз като дългогодишен любител по херпетология мога да предложа римския път над Асенова крепост.Видовото разнообразие на влечуги в тази местност е огромно срещал съм: Смок мишкар,малък стрелец(доста рядък вид) ,пясъчна боа (още по рядък вид) , Голям стрелец,шипобедрена и шипоопашата костенурки.Аз като любител херпетолог мога да заявя че от гледна точка на видовото разнообразие е изключително богат район. Благодаря.

Статус:  Приключен
Оценка: 4 от 1 потребител

Зелените площи в ул." Крайбрежна " / супер център/

Начало
15.03.2022
ID:
1498

Здравейте! Искам ОТНОВО да насоча вниманието ви,относно проблем,който от години стои нерешен и който влияе зле на облика на града ни,както и не говори добре за работата на общинските служители,чийто ресор е. Зелените площи на ул." Крайбрежна"са изключително занемарени във всяко едно отношение. Растителността -никаква/саморасляци и тук ,там по някое останало растение от момента на засяване на площа и някаква получитава поливна система/ако може ваобще да се нарече така/. Изключително занемарените зелени площи не само загрозяват града ни,но в този си вид те са се превърнали в местообитание на бездомните животни.Моля,обърнете внимание на проблема нека макар и малка част от града ни има европейския облик, който заслужава! П.С. Пролет време за засаждане!!!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Разлепване на листовки и рекламни материали по спирки и пътни знаци

Начало
07.02.2022
ID:
1434

Всички физически и юридически лица да бъдат санкцианирани, заради разлепване на листовки и рекламни материали на не регламентирани за това места /спирки, стени, дървета, стълбове, входове/и замърсяване на околната среда. Да се определят обособени за това места, които да се знаят от всички граждани и да се информират при нужда.

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Ограничаване на нерегламентираните сметища в града

Начало
04.02.2022
ID:
1429

Отговора ви по мой сигнал с номер-1412/30.01.2022 ,в който твърдите,че приложения снимков материал не е актуален към момента на сигнала е абсурден и арогантен. Не само,че снимките са актуални,но освен подадения тогава към вас сигнал беше подаден и сигнал /от съседите с които станахме свидетели на това/на тел.112/това смятам може да го проверите/. Моето конкретно ПРЕДЛОЖЕНИЕ и МОЛБА към вас е поставянето на табела с надпис подобен на снимките ,които прилагам с цел намаляване и предотвратяване на нерегламентираното изхвърляне на строителни отпадъци на въпросният адрес.Виждала съм подобни и на места в нашият град и смятам,че ще свършат работата . Предварително благодаря!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Пешеходен светофар

Начало
03.02.2022
ID:
1426

Предлагам на пешеходната пътека намираща се на ул. Васил Левски 5 от джамията към аптеката,да бъде поставен пешеходен светофар. По тази пешеходна пътека минават много деца,които учат в училище ,,Княз Борис " (Ленин). Неведнъж се случват ПТП с пострадал пешеходец. Нека запазим човешки живот. Нека осигурим безопасно преминаване на децата.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Ул. Асен Карастоянов- тежък трафик

Начало
11.01.2022
ID:
1370

Здравейте, обръщам се към вас с проблема за трафика на ул. Асен Карастоянов по време на училищната учебна година. Тъй като родителите взимат децата си с автомобили особено в зимния сезон когато вали и е студено, придвижването по улицата става невъзможно за два автомобила. Допълнително усложнява обстановката и хранителния супермаркет по надолу по улицата посока градския плаж. За нас живущите на ул. Асен Карастоянов ситуацията е неприятна и смятаме че най- справедливото решение е улицата да стане еднопосочна, по пример на съседната ул. Любен Каравелов ( между ОУ " Петко Каравелов' и болницата). Вярваме че ще обърнете внимание на проблема. С уважение.

Статус:  Приключен
Оценка: 4 от 1 потребител

проблем с движението на ул. Велико Търново

Начало
02.01.2022
ID:
1354

Кога ще предприемете мерки по-организация на движението на ул. Велико Търново и специално на кръстовището с ул. Гоце Делчев. Липсва знак за забранено спиране и паркиране на ул. Велико Търново и колите буквално запушват едната лента за движение. Тротоарите на тази улица можеше да се направят по-тесни за да има място и за паркиране на коли и за нормално движение на улицата. Същата е и ситуацията и на ул. Гоце Делчев... Кога ще има патрулиращи екипи от общината, които да минават и да глобяват нарушителите, тъй като е ясно, че патрулните екипи на КАТ не могат или не искат да си свършат работата?

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Паспортна служба

Начало
23.12.2021
ID:
1345

Здравейте! Днес подадох документи за подновяване на задграничен паспорт. Скарах се с голяма част от чакащите там понеже няма никаква организация на чакащите хора. Имам няколко предложения, които биха подобрили организацията. 1. Да инсталирате машина за номерца, така хората ще си теглят номер и ще се избегнат пререждания и пререкания 2. Поставете прегради, които да карат хората да се нареждат на опашка и да се избегне пререждането 3. Обявете определени часове само за получаване на готовите документи - например от 10 до 11 гишетата да работят само за получаване на документи. Така получавашите няма да чакат дълго за получаването и подателите няма да чакат по-дълго, понеже са непрестанно пререждани от получатели. Ако това е обявено в раб време, хората ще знаят и планират кога да дойдат.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

проект кучешки парк

Начало
02.12.2021
ID:
1306

Този град спешно се нуждае от кучешки парк (дори два). Ограда и две врати трябват за направата на такъв парк, няма да има нужда от европроект. Няма да струва милиони, дори и десетки хиляди няма да струва. Искам отговор, това кога ще стане, в този град има много домашни любимци, които имат нужда от този парк. Моят любимец изпълнява всички изисквания и пак нищо не му се връща, само крещящи общинарки, че било пуснато от повода за 10 минути в парка да играе на пръчка. ами в града като няма адекватни места където да го заведа и да играем, ще го пускам в парковете със споделено ползване. моля за бърз и адекватен отговор

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Опасна пешеходна пътека

Начало
26.11.2021
ID:
1292

Отправям молба и призив да се вземат навременни мерки за обезопасяване на пешеходната пътека на кръстовището на ул. "княз Борис I" с ул. "Градешница" и ул. "Първомайска"! Ежедневно се шофира с много висока скорост, ежедневно там пресичат стотици деца и възрастни хора, майки с колички и многократно ставам свидетел на ситуации, в които "на косъм" се разминават инциденти, някои от които могат да завършат и трагично (лично аз преди броени дни се разминах от подобна ситуация на косъм). МОЛЯ, вземете навременни мерки, особено сега, когато кръстовището е разкопано и има ремонтни дейности и е особено подходящо да се изгради "легнал полицай". Нека повод за тези мерки не стане отнет човешки живот, а това да бъде този и други подобни сигнали от жителите на Асеновград!!!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител