В процес 33 Приключени 1656

Списък с всички подадени сигнали в община Асеновград

Филтър за сигнали

Кастрирани бездомни кучета

Начало
25.11.2022
ID:
2066

Моля да осъществите последващ контрол над кастрирани улични кучета, които са връщани незашити и с кървящи рани след кастрация на улицата. Моля да обявите публично кои служители ще извършват този контрол. Благодаря. В случая става въпрос за 2 кучета, върнати в тежко състояние до Чинара, на гърба на църквата "Света Богородица - Успение" . Едното е мъжко - Златко, а другото е женско, Златко е лекувано от съседи, женското засега не позволява да го хванем, за да го лекуваме. Според граждани на Асеновград и на други места са върнати кастрирани кучета в подобно състояние. Надявам се на коректни действия, според закона и договора, който Общината е сключила с фирмите за кастриране на бездомни животни!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Асфалтиране, кофи са смет и осветление

Начало
24.11.2022
ID:
2065

Здравейте, живея на ул. Гонда вода 7В ж.к. Изток, сградата е в екплоатация от Декември месец 2021г. кооперацията се намира на НЕравно място и пред нея не е асфалтирано, почвата е пръст и чакъл, следователно след всеки дъжд има свличане на чакъл и пръст, вследствие на което доста от живущите не можем да се изкачим с лека кола. Кооперацията ни е слепена с още една, която е в експлоатация даста преди нашата. Също така в близост има само 1 кофа за смет, а сме 5 кооперации с по 25 семейства средно, и още на обед кофата прелива. От голямо значение е също и, че нямаме осветление пред ул.Гонда Вода 7В и тази кооперация която е залепена за нашата, вечер когато си паркирам колата на долната улица понеже след дъжд не мога да се изкача (въпреки че си имам гараж) си светя с телефон в краката,

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Нарушаване на обществения ред, шум и хулигански прояви пред магазин за хранителни стоки

Начало
24.11.2022
ID:
2064

Ежедневно пред магазин за хранителни стоки/ има поставени рекламни маси/, намиращ се на ул. Ген Данаил Николаев 3, се консумира алкохол от сутрин до вечер. Определени групи хора пият по цял ден, вдигат шум, държат се непристойно, псуват по минувачите, уринират на отсрещния паркинг и с тези действия пречат на нормалния живот на живущите и работещите в района. Тази седмица- 21до 24.11.22 това се случва всеки божи ден. Магазина е под жилищна кооперация, което допълнително натоварва, така или иначе нажежената обстановка. При така описаната ситуация, тук не е приятно нито за живеене, нито за работа /наоколо има и други магазини, чиято работа буквално спира, докато въпросните лица консумират алкохол на въпросните маси пред магазина за хранителни стоки/ Оставам в очакване на адекватни мерки

Статус:  В процес

Безстопанствено куче

Начало
24.11.2022
ID:
2063

Здравейте,на ул."Матей Преображенски" над новоизграждащата се детска градина ,до един от строежите има едно доста агресивно куче,което за пореден път ражда и при всяко минаване на хора тръгва срещу тях.Ако може да бъде хванато и поне кастрирано.

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

безстопанствени кучета-болницата

Начало
23.11.2022
ID:
2062

Здравейте, в района на болницата и на паркинга на болницата има 3 , 4 безстопанствени кучета, които се хвърлят на минаващите и по колите. Обръщам се към вас ,с молба да се вземат мерки за отстраняването им, тъй като са опасни , както за преминаващите ежедневно хора и деца, така и редовно предизвикват предпоставки за ПТП на главният път! Благодаря Ви!

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Запушена отводдндителна шахта

Начало
23.11.2022
ID:
2061

Здравей те запушена отводдндителна шахта на кръстовището на ул Тутракан и ул Борис Сарафов незнам какво са правили вашите работници но шахта е още запушена. Дойдоха мушнаша два пъти с един шиш и си тръгнаха. Нито изкараха кофата, нито я почистиха. Улица пак е пълна. Това не е свършена работа. Системата не ми позволява да ви кача снимки. Свършети си работата като трябва

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

Нерегулирани кръстовище на ул. Спортист

Начало
23.11.2022
ID:
2060

Не е регулирано с пътен знак за предимство или друго кръстовището на ул. Спортист и ул. Капитан Райчо от западна страна, номера 50-52. Движението по Спортист е силно интензивно . При движение по Ул. Спортист от долу нагоре( от север на изток) на въпросното кръстовище с ул. Капитан Райчо се явяваш без предимство. Ул. Кап.Райчо в тази си част е малка, задънена и неасфалтирана( номера 50,52,54 и д-р.) И би трябвало да е ограничена на въпросното кръстовище със знак Стоп. Липсата му създава предпоставка за възникване на ПТП.

Статус:  В процес

Улично осветление

Начало
22.11.2022
ID:
2058

Здравейте! От доста време осветлението на този стълб не работи. Може би крушката е за смяна, защото по линията преди него и след него освтлението свети. За да достигнете до него се минава по една уличка между блок 12 и блок 13 в кв. Баделема. Въпросната уличка няма никакво улично осветление и не можете да си представите каква тъмница е вечер, след като не свети и гореспонатия стълб.Молбата ни е да изпратите специалисти да поправят осветлението на този стълб, който се намира от горния карай на блок 13. А за поставяне на улично осветление на уличката между двата блока все още чакаме.....

Статус:  В процес

Качество на ремонта на парка

Начало
22.11.2022
ID:
2057

Образува се ново езеро.... или теч или некачествено полагане на асфалта, изкривен стълб от осветлението... некачесвено изпълнение с монтажа на шахтата .... повредена склуптура от 15 години.

Статус:  В процес

Безстопанствени кучета нападат домашни животни в село Патриарх Евтимово

Начало
21.11.2022
ID:
2056

Здравейте, от известно време се наблюдава бум на безстопанствени кучета в село Патриарх Евтимово - след края на активния летен сезон много хора заминават и оставят кучетата си на произвола. Особено остър е проблема от скоро, тъй като гладните кучета започнаха да нападат домашни животни - има няколко семейства с изядени кокошки и други птици. Жени се страхуват да вървят по улицата, тъй като кучетата са големи на ръст и агресивни. Районът за който говоря е около стария магазин на Наркооп след парка, който в момента е празен, в посока Дълбок извор. Група граждани настояваме за спешни и незабавни мерки да бъдат уловени въпросните кучета, тъй като унищожават домашни птици. Случаите са ежедневни и намеса е необходима в неотложен порядък!

Статус:  В процес